Menu Zamknij

Koszt garażu wraz z montażem

Kupując mieszkanie, warto zwrócić uwagę na to, czy do mieszkania przynależy także garaż, ponieważ jego brak może skutkować wieloma problemami. Garaże powstają na nowych osiedlach, jednak zapominano o nich kiedyś, budując bloki. Obecnie, na starszych osiedlach brakuje garaży dla jego mieszkańców. Rozwiązaniem tego problemu są garaże blaszane, które mogą powstać zarówno przy domach jednorodzinnych jak i między blokami. Coraz więcej osiedli decyduje się na taką inwestycję, tak aby polepszyć standard życia jego mieszkańców. 

Do czego przydaje się garaż?

Podstawowym zadaniem garażu jest ochrona pojazdu przed mechanicznymi uszkodzeniami, które mogą powstać wskutek wandalizmu czy warunków atmosferycznych. Wandale, potrafią nocą zniszczyć nawet kilkanaście aut. Najczęstszymi uszkodzeniami ich nocnych zabaw są wybite szyby, lusterka, a także zamazana napisami karoseria auta. Naprawa takich defektów może być bardzo kosztowna, a to czy koszty zostaną pokryte przez ubezpieczyciela, zależy od rodzaju naszego ubezpieczenia. Poza uszkodzeniami, na osiedlu mogą pojawić się złodzieje, którzy posiadają wprawę we włamywaniu się do aut i w kilka sekund potrafią wejść do nawet najnowszego samochodu. Alarm jest zwykle nieskuteczny, ponieważ złodzieje doskonale wiedzą o tym, jak sobie z nim poradzić. Garaż uchroni nasze auto przed kontaktem z osobami niepowołanymi i będzie dodatkowym zabezpieczeniem przed kradzieżą i uszkodzeniem. 

Ile kosztuje garaż z montażem?

W porównaniu do kosztu naprawy auta oraz innych korzyści płynących z posiadania garażu, jego cena nie jest wygórowana. Garaż blaszany z montażem cena zależy od rodzaju garażu, który wybierzmy. Warto pamiętać, że poza ochroną samochodu, garaż może stanowić dodatkowego pomieszczenie do przechowywania innych pojazdów, sprzętów czy narzędzi. Najczęściej w garażu znajduje się także miejsce na rowery, kosiarkę czy grill. Garaż to też wygoda, ponieważ zimą nie będzie potrzeby odśnieżania auta i skrobania zamarzniętych szyb. Latem, nasze auto nie będzie nagrzane, przez co jazda nim będzie bardziej komfortowa i przyjemna.